Menu.
Menu.

Yoğuşmalı kombi nedir

yoğuşmalı kombi
Fiyat Listesi
 • Kombi bakımı:130.00TL (GENEL BAKIM)
 • Kombi montajı: 200.00TL - 220.00TL
 • Kombi Taşıma 300.00TL - 320.00TL
 • Kombi Petek Temizleme 200.00TL

Yoğuşmalı kombi nedir ve faydaları nelerdir

Gaz halindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına yoğuşma denir. Doğalgazın yanması sonucunda ortaya çıkan ve bacadan dışarı atılacak baca gazının su buharındaki enerjiyi özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanarak toplam verimi arttıran cihazlara yoğuşmalı kombi denir.

Yoğuşmalı kombiler normal kombilere oranla hem daha düşük enerji tüketir hemde daha yüksek performasn ile çalışmaktadırlar. Kombi seçiminizi yaparken mutlaka yoğuşmalı özelliği olan cihazlardan seçiniz ve teknik konularda sizlere anında cevap verebilecek kurumsal firmalar ile irtibat kurunuz.

Yoğuşmalı kombilerde diğer komb cihazları gibi mutlaka bakım gerektiren cihazlar olup emniyet açısından daha emniyetlidirler.

Bu kombi cihazları yerden ısıtma sistemi olan yerlerde de klasik kombilere oranla daha verimli çalışabilmektedirler. Eviniz dublex tarzı bir yer olması durumunda tercihiniz mutlaka yoğuşmalıdan yana olmalıdır.

Seçim yaparken evinizin metrekare ve petek metrajları çok önemlidir. Kapasitesi düşük değerlerde kombi cihazı satın almanız durumunda ısıtma sağlanamaz ve kış ayının ortasında kombinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse 140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h 200 m²’ ye kadar  26.000 kcal/h gibi değerler ile kombi seçimini yapınız. Keşif için gelen teknik personelden tam bilgi almaya çalışınız.

Herzaman iyi cihaz pahalı olan cihazdır mantığından kaçınız. Seçim yaparken en uzun garanti süresini veren ve her zaman ulaşabileceğiniz yetkili servisi olan kurumsal firmaları seçiniz.

Çalışma Saatleri
 • Pazartesi - Cuma :

  Sabah 09-00 - 19-00 Akşam

 • Cumartesi :

  Sabah 09-00 - 17-00 Akşam

 • Resmi Tatiller :

  Sabah 09-00 - 19-00 Akşam

 • Pazar : Kapalı
BİZE ULAŞIN
Copyright @2018 Klima Servisi by sitemap. İklimlendirme uzmanları.