Menu.
Menu.

VRF klima sistemleri nerelerde kullanılır

Vrf merkezi sistem klima cihazları
Fiyat Listesi
 • Klima bakımı:130.00TL (GENEL BAKIM)
 • Klima montajı: 200.00TL - 220.00TL
 • Klima Taşıma 300.00TL - 320.00TL
 • Kombi Petek Temizleme 200.00TL

VRF KLİMA SİSTEMLERİ NEDİR

Merkezi klima sistemleri nasıl çalışır

Vrf klima nerelerde kullanılır.

Merkezi sistem klimalar vrf, vrs, vrv diye adlandırılır ve isim değişiklikleri tamemen markalar tarafından belirlenir.

Vrf klima sistemleri özellikle büyük yapılarda (Hastaneler, Oteller, Plazalar, AVM ler, Rezidanslar) kullanılır. Merkezi sistem klimalar çok güçlü (HP değeri yüksek) kompresörler ile çalışır. Özellikle kış aylarında -20 derecelerde ısıtma sağlayabilir ve yüksek konfora sahiptirler.

Bu tarz klima cihazları kolay kolay arıza yapmazlar. Kullanımlarında kullanıcı deneyimi herşeyden önemlidir. Farklı bir alanda ısıtmada çalışan klima diğer bir alanda soğutmada çalıştırıldığında kesinlikle arıza vermektedir. Bu sebepten dolayı kullanıcı bilgisi çok önemlidir.

Genellikle inverter teknolojisini kullanırlar ve uzun ömürlü olmaktadırlar. Merkezi sistem klimalarda üretici firma uzun süre yedek parçasını bulundurmak zorundadır.

Bu tarz cihazlarda alt yapının önemi çok büyüktür. Alt yapı hazırlanmasında kesinlikle mühendislik firmalarından destek alınması gerekmekte kesinlikle hata kabul etmemektedirler.

Arıza yapmaları durumunda teknik destek sağlayıcınız sizlerden proje isteyebilir. Bina alt yapısı hazırlanma aşamasında bulundurduğunuz projeyi mutlaka saklayınız. Klimaların kompresör değişimlerinde ve gaz şarjlarında teknik destek firması sizden mutlaka projeyi isteyecek ve projedeki değerlere göre klimalarınıza gaz şarjı yapacaktır.

Mühendislik belgesi olmayan firmalara alt yapı çalışması yaptırmayınız. Hangi marka merkezi klima kurulumu yaptırmak istiyorsanız aynı markanın yetkili servislerinden teknik destek alınız.

Vrf klima iç üniteleri tüm iç üniteleri kullanmaktadırlar. En çok tercih edilen kanallı tip iç üniteler olup 2. sırayı kaset tipi veya tavan tipi iç üniteler almaktadırlar. İki borulu ve dört borulu sistem olarak aynı zamanda merkezi sisteme sıcak su vererek daha kaliteli ısıtma sağlanmaktadır.

Çalışma Saatleri
 • Pazartesi - Cuma :

  Sabah 09-00 - 19-00 Akşam

 • Cumartesi :

  Sabah 09-00 - 17-00 Akşam

 • Resmi Tatiller :

  Sabah 09-00 - 19-00 Akşam

 • Pazar : Kapalı
BİZE ULAŞIN
Copyright @2018 Klima Servisi by sitemap. İklimlendirme uzmanları.