Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek temizleme işlemi her yıl belli aralıklarla yapılan bir hizmeti kapsar. Bu alanda mevcut olan her hizmet itina ile yerine getirilir. Siz de uzun süre temizliğe ihtiyaç duyan petekleriniz için bizlere geri dönüş sağlayabilirsiniz. Kombi Petek temizliği yapılmazsa eğer bunun sonucunda petekte ilerde büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Petek temizliği verimli bir sonuç almak adına ön plana çıkan bir işlemdir. Özellikle en az bakım ve onarım kadar önemli bir işlemi kapsar. Bu alanda sizlere hizmet edecek olan yetkili servisimiz ile irtibata geçip anında gerekli yardımı alabilirsiniz. Böylece her yıl aynı verimlilikte klimanızı kullanmaya devam edersiniz. Kombi Petek temizleme işlemi alanında usta ve yetkin olan kişiler tarafından yapılır. Bu konuda ön plana çıkan kişiler eşliğinde kısa sürede kombi petek temizleme işlemi sona erer.

Kombi Petek temizleme firması temiz çalışır

Bu işlem ile etrafa zarar verme veya zaman kaybı yaşanması gibi bir durum da söz konusu olmaz. Sadece kısa bir süre içinde temizleme işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Petek temizleme işlemi için servisimiz arayıp anında bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Sağlıklı ve kullanışlı bir petek için temizleme işleminin aksamaması gerekir. Böylece kombinizi uzun yıllar aynı doğrultuda kullanmaya devam edersiniz. Sağlıklı ve kullanışlı bir klima için petek temizleme işlemini aksatmadan yapmanız gerekir.

Petek temizleme nasıl yapılır
Petek temizleme uygun fiyat

Kombi petek temizlemede neler yapılır

  • İlk olarak yapmamız gereken evimizin banyo bölümünde bulunan tahliye vanasını açarak sistemdeki kirli suyu boşaltıyoruz.
  • Banyomuzdaki havlupan ‘ın üzerindeki tesisat borularını gidiş ve dönüş olacak şekilde he ikisinde söküyoruz. Yanımızda getirdiğimiz vakum makinasını söktüğümüz tesisat uçlarına bağlıyoruz.
  • Vakum makinasında bulunan özel hazneye temizleyici kimyasalı boşaltıyoruz. Tesisata su basma vanasını açarak vakum makinasına suyun gelmesini sağlıyoruz.
  • Vakum makinasını çalıştırarak suyun ve temizleyici kimyasalın tesisata ve kombi peteklerine gitmesini sağlıyoruz. Açık olan drenaj hattından kirli ve çamurlu suyun atılmasını sağlıyoruz. Kirli suyun lavobo veya tuvalet giderine gönderilmesini sağlamak amacı ile ek aparatı tahliye çıkışına bağlayabiliriz.
  • Kimyasallı suyun suyun sistemde dolaşmasını temiz su gelinceye kadar sürdürebiliriz. Temiz suyun geldiğini gördükten sonra vakum makinasını söküyoruz ve sistemi ilk haline geri alıyoruz.
  • Petek temizleme işleminin bitmesinden sonra tesisata su vermeye başlıyoruz. Kombi cihazını en yüksek seviyede çalıştırarak suyun buharlaşmasını sağlıyoruz. Buharlaşan su hangi petekte hava olduğu konusunda bizlere yardımcı olacaktır. Son işlem olarak tüm petekleri tek tek kontrol ederek hava alma siboplarından havaları dışarıya deşarj ediyoruz.
  • Kombi peteklerinin temizlenmesi kombi cihazımız için hayati önem taşıdığı gibi bizlerin az fatura ödeyerek daha konforlu ısınmamızı sağlayacaktır.

Kombi petekleri nasıl temizlenir

Kombi peteklerinin iç bölümlerinde zamanla tortu oluşmaya başlar ve bu tortular kombi cihazının içerisinde bulunan devir daim pompasını zorladığı gibi peteklerin ısınmasını engellemektedirler. Kombi petek temizleme işlemi alanında yetkin olan kişiler tarafından yapılır. Petek temizleme işlemi için özel su boruları kullanılır. Bu borular ve kimyasal temizleyiciler ile birlikte petekler temizlenir. Kombi petek temizleme için kullanılan malzemelerin hiç biri sağlıksız değildir. Yani peteklere zarar verme gibi bir durum söz konusu olmaz. Sadece petek ve borularda mevcut olan tüm kirler bu yolla çözülür.

Kombi petek temizleme işlemi yapılmaz ise

Kombi servisi olarak eğer tortular temizlenmezse bu durum ilerde sıcaklığın kontrol edilmesini veya yayılmasını engeller. Yani doğrudan peteklerden istenen verim alınamaz. Bu tür sorunlardan kaçınmak adına Kombi petek temizleme işlemi ön plana çıkar. Bu işlem ile birlikte özellikle kışın eviniz daha sıcak olur. Bunun için yetkili servisimizi arayıp Kombi petek temizleme işleminden en kısa sürede yararlanabilirsiniz.

Sohbeti başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Sorularınız için buradayız.