Klima Arızaları ve Çözümleri

Arıza yapan klima için kulaktan duyma bilgilere inanmayınız. Her soğutma yapmayan klima gazı bitmiş veya gazı eksik anlamına gelmemektedir. Soğutmaması için onlarca neden saymak mümkündür.

Servis talep formu

Klima arızalarında anında müdahale önemlidir

Klimalar arıza yaptıklarında ön panellerinde yanıp sönen veya sabit duran renkli ışıklar ile belirlenirler.

Son dönemlerde üretilen klima cihazarı ekranlarında hata kodu vermektedirler. Hata kodlarını internet aracılığı ile sizlerde anlayabilirsiniz. Her farklı marka klimalar hata kodlarında farklılık göstermektedirler. Her markanın hata kodu farklıdır.

Örneğin Arçelik markasında hata kodu F11 ise Vestel markasında aynı arızanın hata kodu H6 olabilir.

Herhangi bir teknik servisten de beliren hata kodunun nedenini öğrenebilir veya teknik konuda yardım alabilirsiniz.Veya sitemizin klima arıza kodları bölümünde klimanızın arızası hakkında yardım alabilirsiniz. Biz bilgi paylaşılırsa bilgi olur mantığını savunuyoruz.

Servis çağırmadan önce mutlaka hata kodunu veya yanıp sönen ledlerin kaç defa yandığını karşı tarafa bildiriniz. Böylece daha hızlı çözüme kavuşacak ve sorununuz ortadan kalakacaktır.

Özellikle kış aylarında çalışan klimanız birden durdu ve üzerinde kırmızı renkte led sabit yanıyorsa korkuya kapılmanıza gerek yoktur. Klimanız defrost dediğimiz olaya geçmiş ve kendiliğinden bu sorunu çözecektir. Size sadece beklemek düşer.

Klimanın gazının bittiği nasıl anlaşılır? Eğer ki dış ünite bakır borularının çıkış noktasında karlanma veya buzlanma görüyorsanız klimanın gazı eksiktir. Klima çalışıyor fakat soğutma yapmıyor ise klima gazı komple bitmiştir. Bazı marka klimalar gazın bittiğini sensörleri sayesinde anlar ve ledler yanıp sönerler. Böyle durumlarda klima dış ünitesi devreye girmez.

Klima dış ünite sesli çalışıyor. Bu durumda iki seçenek vardır. Klima kompresörü yanmak üzere veya klima gazı yeteri kadar değildir.

Arızalı klimalar için firmamızdan teknik destek talep edebilirsiniz

Firmamız İstanbul geneline klima bakımı, klima montajı, klima onarımı gibi bir çok konuda destek sağlamaktadır.

Arızalı klimalar ihmale gelmez

Klimanızın arızasını gidermediğiniz takdirde ilerleyen zamanlarda daha ciddi sorunlar ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Örnek: Gazı biten klima çalıştırılır ise kompresör yanacaktır.

TL130.00

Klima bakımında DEV kampanya

Bizim gibi kurumsal çalışan firmalarda yüksek fiyatlar ile yapılan genel bakım fiyatı bizde sadece 130.00TL.