Çekmeköy kombi servisi, Çekmeköy kombi bakımı, Çekmeköy kombi petek temizleme

  • Kombi arıza servisi
  • Kombi bakım onarım servisi
Çekmeköy kombi servisi

Çekmeköy Kombi Bakım Onarım Tamir Servisi

Çekmeköy kombi servis Çekmeköy kombi arızası Çekmeköy kombi onarımı

Çekmeköy kombi servisi her zaman uygun fiyat garantisi verir.

Çekmeköy Kombi Servisi

Kombi ev ve iş yerlerimizde kullandığımız ısıtma sistemlerinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Özellikle soğuk mevsimlerin yaşandığı yerlerde kombi büyük öneme sahiptir. Kış aylarında kombinin çalışmaması gibi bir durumda büyük sorunlar ortaya çıkabilecektedir. Ülkemizde kullanılan neredeyse bütün ısıtma sistemleri içerisinde doğalgaz kullanılmaktadır. Doğalgazın pahalı olması sebebiyle kombinin istenilen performansta çalışması önem arz etmektedir. Ayrıca kombi kullanma suyunu yanı musluk suyunu da ısıtması sebebi ile ayrı bir öneme sahiptir. Çekmeköy kombi servisi kombinizi yaz - kış kullanılır halde tutmak üzere sizlere servis hizmeti vermektedir.

Hızlı ve Garantili Tamir Hizmeti

Çekmeköy ve civarında kombi ile ilgili tüm sorunlara firma olarak müdahale edebilmekteyiz. Kombilerinizin bozulması ya da istenilen şekilde ortamı ısıtmaması gibi durumlarda gerekli işlemleri yapmaktayız. Firmamız her marka ve model kombi ile ilgili olarak kombi tamir işlemi gerçekleştirebilmektedir. Garantili kombi tamir işlemi ile birlikte kombiniz kullanımınıza hazır şekilde sizlere teslim edilmektedir. Kombiniz için sadece arıza durumlarında değil belli periyotlar halinde yapılması gereken bakımlarında hizmeti verilmektedir. Kombinizin çalışma performansının istenilen seviyede olmasını sağlamak ve daha az maliyet oluşması için kombilerinize belli dönemler halinde bakım yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Orijinal Parça Değişimi

Çekmeköy kombi servisi yılların tecrübesi ve kombi konusunda sahip olunan bilgi ile kombi, arıza, bakım ve tamir hizmetlerini vermektedir. Kombilerinizin bu işlemlerinde parça değişimi orijinal parçalar kullanılarak yerine getirilmektedir. Orijinal parçalar ile bu işlemlerin yapılması parçanın kombiye tam uyum sağlaması ve daha uzun süre kullanılabilir olmasını sağlamaktadır. Kombilerinizin tamir işlemlerini tecrübeli ve güvenilir işletmelerde yaptırmanız önemlidir. Kombinin içerisinde yakıtların yakılması ve sağlık ve güvenlik açısından önemli bir cihaz olması sebebi ile mutlaka tecrübe ve bilgi sahibi işletmeler ile işlem yapınız.

"

Hangi kombi markalarına servis desteği veriyoruz.

Buderus, Vaillant, Ferroli, Denki, Arçelik, Demirdöküm, Daikin, Airfel, Alorko, Viessman, Baymak, Bosch, Vestel, ECA, Kutirami, Altus, Alaska, Condens, Protherm, Süsler, Fellini, Baykan, Brotje, Beretta, Ariston, İmmergas, Arçelik, Maktek, Sanica, İmmergas

"

Çekmeköy Kombi Bakım Onarım Tamir Servisi

Çekmeköy kombi bakım Çekmeköy kombi arıza servisi Çekmeköy kombi tamir servisi

Kaliteli hizmet uzman kuruluşlardan alınır. Çekmeköy kombi bakım servisi uzman kuruluş olarak hizmet vermektedir.

Çekmeköy Kombi Bakımı Taleplerine Güvenilir Çözüm

Kombiler, evlerde ve işyerlerinden hem ısınma ihtiyaçlarını hem de sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan cihazlardır. Tamamen kişinin kontrolünde çalışan kombiler kullanım kolaylığı, temizliği ve pratikliği ile hayatımızı kolaylaştırmakta, yaşam alanlarımızın konforunu yükseltmektedir. Üstelik kombilerin sunmuş olduğu ısınma ve sıcak su verimini birbirinden bağımsız olarak da almak mümkündür. Her geçen gün markalar tarafından geliştirilen kombiler yeni özellikler de kazanmakta, daha yüksek kalitede ürünler ortaya çıkmaktadır. Bütün bunların yanında kombilerin bakımlarının yapılması, arıza durumlarında acil müdahale edilmesi ve küçük arıza belirtilerinin hafife alınmaması gerekir. Çekmeköy kombi bakımı hizmetlerimiz kapsamında kombilerinizin her türlü ihtiyacına pratik çözümler sunuyoruz.

Çekmeköy Genelinde En Uygun Kombi Bakımı

Kombiler düzenli olarak bakımı yapılması gereken ürünlerdir. Yılda bir kez düzenli bakımı yapılması gereken kombilere özellikle kış aylarından önce bakım yaptırılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü kış aylarında daha yüksek kapasitede çalıştırıldığı için bu dönem öncesi bakım yaptırarak kombilerinizi kışa hazır hale getirmiş olursunuz. Bakımı yaptırılmayan kombilerin kullanım ömrü azaldığı gibi performansı düşer. Enerji tüketimi artar, faturalar kabarırken alınan verim düşer. Çekmeköy genelinde vermiş olduğumuz kombi bakım hizmetleri ile kombilerinizden en yüksek performansı almanızı sağlıyoruz.

Kombi Bakımı Aşamasında Yapılan Uygulamalar

Kombi bakımı hizmetlerimiz kapsamında kombilerinizin sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir. Cihazınızın su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Tozlanma olup olmadığı kontrol edilir. Varsa temizlenir. Kombinizin içerisindeki elektrik bağlantıları, elektrik kaçakları kontrol edilir. Kombi baca fanı temizlenir. Genleşme tankı kontrol edilerek bar basınç seviyesi ayarlanır. Kombiden peteklere giden hatta bulunan pislik tutucu filtre temizlenir. Bu sayede sıcak su akısının peteklere doğru oranda ulaşması sağlanmış olur. Eğer kombiniz bacalı ise bacaların çekiş durumu, baca limit sensörü gözden geçirilir. Bütün bunların dışında bir şikayet durumu varsa onlara da özel işlem uygulanarak kombilerinizin en ideal verimde çalışması sağlanır.

Çekmeköy Kombi Peteği Temizleme

Çekmeköy kombi bölge servisi kimyasal ilaçlı kombi peteklerinizi temizler

Kombi peteklerinin mutlaka havasını aldırınız.

Petek Temizliği Yapılmasının Önemi

Soğuk günlerde ısınma yöntemi olarak ülkemizde birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Soba kullanımının yanı sıra elektrikli ya da doğalgazlı ısıtma yapan cihazlar da ısınma yöntemleri olarak kullanılmakla birlikte en sık tercih edilen ısınma yöntemi, özellikle apartman daireleri ve büyük binalar için kalorifer sisteminin kurulmasıdır. Bu sistem konforlu bir ısınma olanağı vermesi yönüyle tercih edilmektedir. Buna karşın ısınma sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanması söz konusudur. En sık karşılaşılan sorunlardan biri de peteklerde sıcaklığın homojen bir şekilde dağılmış olmamasıdır. Kalorifer sistemi, şebekeden alınan suyun kombide ya da merkezi ısıtma sistemlerinde kazanlarda ısıtılmasının ardından peteklere sıcak su olarak verilmesi şeklinde işlemektedir. Bu nedenle peteklerde sıcaklık ile ilgili olarak meydana gelen arızaların kombi dışındaki en önemli kaynağı petek kirliliğidir. Petek temizliği yapılmaması durumunda sıcaklığın istenen seviyede olması sağlanamayacak ve kombi gereğinden fazla yakıt harcayacaktır.

Petekler Neden Kirlenir?

Peteklerin ısıtılmasında kullanılan suyun içerisinde toz ve çamur artıkları bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra korozyon artıkları ve kireçlenme de zamanla peteklerde tortu birikmesine ve kirlenmeye yol açmaktadır.Çekmeköy içerisindeki yapılarda peteklerde oluşan kirliliğin ortadan kaldırılması için hizmet vermekte olan firmamız bu sayede ısı verimliliğinin sağlanması ve enerji tasarrufuna katkıda bulunmaktadır.

Petek Temizliği Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çekmeköy petek temizliği hizmeti veren firmamız tarafından petekleriniz uygun makine ve kimyasallar kullanılmak suretiyle etkili bir şekilde temizlenmektedir. Uygulama sırasında kombi kapatılmakta, tesisat vanaları da kapalı tutularak kombinin temizleme işleminden zarar görmesi önlenmektedir. Petek temizlemede kullanmış olduğumuz makinenin bir ucu tesisata bağlanarak petek içindeki su berrak bir görünüm alıncaya dek temizleme işlemi sürdürülmektedir. Makine ile temizlik hem daha etkilidir hem de kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.