Vrf Klima Merkezi Sistem Klima Nedir

Tek merkezden ısıtma ve soğutma işlemlerini yapabilen ve ileri inverter teknolojisi ile üretilen iklimlendirme cihazlarına merkezi sistem klima denir. Vrf sistem klima cihazları -20 dereceye kadar ısı kaybı yapmadan ısıtma sağlarlar.

Servis talep formu

Merkezi klima sistemleri nasıl çalışır

Vrf klima nerelerde kullanılır.

Merkezi sistem klimalar vrf, vrs, vrv diye adlandırılır ve isim değişiklikleri tamemen markalar tarafından belirlenir.

Vrf klima sistemleri özellikle büyük yapılarda (Hastaneler, Oteller, Plazalar, AVM ler, Rezidanslar) kullanılır. Merkezi sistem klimalar çok güçlü (HP değeri yüksek) kompresörler ile çalışır. Özellikle kış aylarında -20 derecelerde ısıtma sağlayabilir ve yüksek konfora sahiptirler.

Bu tarz klima cihazları kolay kolay arıza yapmazlar. Kullanımlarında kullanıcı deneyimi herşeyden önemlidir. Farklı bir alanda ısıtmada çalışan klima diğer bir alanda soğutmada çalıştırıldığında kesinlikle arıza vermektedir. Bu sebepten dolayı kullanıcı bilgisi çok önemlidir.

Genellikle inverter teknolojisini kullanırlar ve uzun ömürlü olmaktadırlar. Merkezi sistem klimalarda üretici firma uzun süre yedek parçasını bulundurmak zorundadır.

Bu tarz cihazlarda alt yapının önemi çok büyüktür. Alt yapı hazırlanmasında kesinlikle mühendislik firmalarından destek alınması gerekmekte kesinlikle hata kabul etmemektedirler.

Arıza yapmaları durumunda teknik destek sağlayıcınız sizlerden proje isteyebilir. Bina alt yapısı hazırlanma aşamasında bulundurduğunuz projeyi mutlaka saklayınız. Klimaların kompresör değişimlerinde ve gaz şarjlarında teknik destek firması sizden mutlaka projeyi isteyecek ve projedeki değerlere göre klimalarınıza gaz şarjı yapacaktır.

Mühendislik belgesi olmayan firmalara alt yapı çalışması yaptırmayınız. Hangi marka merkezi klima kurulumu yaptırmak istiyorsanız aynı markanın yetkili servislerinden teknik destek alınız.

Vrf klima iç üniteleri tüm iç üniteleri kullanmaktadırlar. En çok tercih edilen kanallı tip iç üniteler olup 2. sırayı kaset tipi veya tavan tipi iç üniteler almaktadırlar. İki borulu ve dört borulu sistem olarak aynı zamanda merkezi sisteme sıcak su vererek daha kaliteli ısıtma sağlanmaktadır.

Vrf klima servisi hizmet alanları

Adalar Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kadıköy Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar

TL130.00

Klima bakımında DEV kampanya

Bizim gibi kurumsal çalışan firmalarda yüksek fiyatlar ile yapılan genel bakım fiyatı bizde sadece 130.00TL.