Kombi petekleri nasıl temizlenir

Kombi peteklerinin iç bölümlerinde zamanla tortu oluşmaya başlar ve bu tortular kombi cihazının içerisinde bulunan devir daim pompasını zorladığı gibi peteklerin ısınmasını engellemektedirler.

Servis talep formu

Kombi petek temizlemede neler yapılır

İlk olarak yapmamız gereken evimizin banyo bölmünde bulunan tahliye vanasını açarak sistemdeki kirli suyu boşaltıyoruz.

Banyomuzdaki havlupanın üzerindeki tesisat borularını gidiş ve dönüş olacak şekilde he ikisinide söküyoruz. Yanımızda getirdiğimiz vakum makinasını söktüğmüz tesisat uçlarına bağlıyoruz.

Vakum makinasında bulunan özel hazneye temizleyici kimyasalı boşaltıyoruz. Tesisata su basma vanasını açarak vakum makinasına suyun gelmesini sağlıyoruz.

Vakum makinasını çalıştırarak suyun ve temizleyici kimyasalın tesisata ve kombi peteklerine gitmesini sağlıyoruz. Açık olan drenaj hattından kirli ve çamurlu suyun atılmasını sağlıyoruz. Kirli suyun lavoba veya tuvalet giderine gönderilmesini sağlamak amacı ile ek aparatı tahliye çıkışına bağlayabiliriz.

Kimyasallı suyun suyun sistemde dolaşmasını temiz su gelinceye kadar sürdürebiliriz. Temiz suyun geldiğini gördükten sonra vakum makinasını söküyoruz ve sistemi ilk haline geri alıyoruz.

Petek temizleme işleminin bitmesinden sonra tisisata su vermeye başlıyoruz. Kombi cihazını en yüksek seviyede çalıştırarak suyun buharlaşmasını sağlıyoruz. Buharlaşan su hangi petekte hava olduğu konusunda bizlere yardımcı olacaktır. Son işlem olarak tüm petekleri tek tek kontrol ederek hava alma siboplarından havaları dışarıya deşarj ediyoruz.

Kombi petklerinin temizlenmesi kombi cihazımız için hayati önem taşıdığı gibi bizlerin az fatura ödeyerek daha konforlu ısınmamızı sağlayacaktır.

Kombi Bakımı

Petek Temizliği

Kombi Arıza

TL130.00

Klima bakımında DEV kampanya

Bizim gibi kurumsal çalışan firmalarda yüksek fiyatlar ile yapılan genel bakım fiyatı bizde sadece 130.00TL.